Altını ıslatan çocukların idrar kaçırmasını engelleyen reçete tarifi

Çoğunlukla çocuklarda görülen gece idrar tutamama büyük rahatsızlığa neden oluyor. Bu sorundan kurtulmak ise zor değil. Doktorların tedavisi ile birlikte ek olarak halk hekimliğinde kullanılan yöntemi kullanmakta da fayda vardır.

Peki, altını-yatağını ıslatan çocuğa ne iyi gelir? Bunun kesin çözümü var mı? Çocuklarda görülen gece idrar yani altına kaçırmayı önlemek için hazırlanan karışım içeceği reçetesini sizlerle paylaşacağız:

Bunun için 9 yemek kaşığı buğdayı 700 ml’lik bir kavanoza dökün. Daha sonra üzerine kaynar su ilave ederek 3 saat bekletin. Arada bir çalkalayın. Elde ettiğiniz karışım içeceğini süzün ve altına idrar kaçıran (yatarken altını ıslatan) çocuğa yatmadan önce 3 gün süreyle 200 ml içirin.

Reçete oldukça basit olmasına rağmen etkili ve denenmiş araçtır. İçeceğin tadının iyileştirilmesi için onu az miktarda çaya da ekleyip içirebilirsiniz.

Bu araç çocuklara iyi geldiği gibi büyüklere de iyi geliyor.Hatta yaşlı insanlarda yaşanan mesane zayıflığı zamanı da etkilidir. Sadece onlar bu araçtan bir süre çok kullanmalıdırlar.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git