Anne sütü ile beslenen çocuklarda kabızlığı önlemek

Anne sütü ile beslenen çocuklarda kabızlık nasıl önlenebilir? sorusu annelerin sıklıkla sorduğu sorulardandır. Bebeklerin beslenme rejimlerinin olumlu gelişmesi için ona ağız tadına göre yemekler yedirmek mutlaktır.

Çocukların sevmedikleri yemekleri zorla yedirmek onlara iyi etkilemiyor. Hem bu gıdalardan iğrenecekler, hem de baskı altında emzirildiği için psikolojik olarak travma geçirecekler. Çocuklarda beslenme sürecini bu örnekten de anlayacağınız gibi hem fiziksel, hem de psikolojik biçimi olur. Bebeklerde kabızlık beslenme sisteminin bozulduğuna işarettir.

Çocuklarda kabızlığın nedenleri:

Çocuğunuzun sağlığı size onun beslenmesi ile ilgili bir şeylerin yanlış olduğunu göstermektedir. Anne sütü içen çocuklarda oluşan kabızlık hareket eksikliğinden ya da annelerin yediği besinlerden olabilir. Hatta stres bile bu soruna yol açabilir.

Çocuklarda kabızlığa çözüm için masaj!

Çocuklarda-bebeklerde kabızlık ve gaz sorununun en aza indirilmesi için masaj yapmak oldukça etkilidir. Özellikle karın bölgesine yapılan dairesel hareketlerin direkt olarak bağırsakları çalıştırmaya yardımcı olur. Sizin de kabızlık konusunda sorunu olan bir çocuğunuz varsa bu masaj tekniğini deneyerek çözüm bulabilirsiniz.

Vitamin eksikliği ve kabızlık

Çocuklarda ve bebeklerde D vitamini eksikliği doğrudan kabızlık sorununa neden olabilir. Bunun için doktor muayenesi sonucunda doktor tarafından verilen vitaminler kullanılabilir.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git