Hamile Kadınlar

Araştırmacılar boşanmanın başlıca nedenini açıkladılar

Araştırmacılar boşanmanın başlıca nedenini açıkladılar

Michigan Üniversitesi araştırmacıları, boşanmanın altında yatan nedenleri belirlediler. Uzmanlara göre, boşanmaların çoğu çiftler arasında gerilim seviyesinin tutarsızlığıdır. Erkekler hiçbir sorun görmedikleri halde, kadınlar genellikle çok sık birlikte yaşamaktan memnun olmazlar.

16 yıl boyunca araştırmacılar 355 aileyi analiz etmiş ve düzenli çiftlerle röportaj yapmıştır. Soruların çoğu, evli insanlar arasındaki gerilim ve karşılıklı yanlış uygulamalarla ilgilidir. Kadınların, erkeklerle ilişkilerinde yaşanan gerginlikten şikâyetçi oldukları ortaya çıktı, o sırada erkekler bu konuda hiçbir şey söylemedi. Bu durum yakında boşanma olacağının göstergesi sayılıyor.

Uzmanlar bu neticeye vardılar ki, kadınlar birlikte yaşamaktan dolayı yaşanan gerginliğin yıllar geçtikçe daha ağır olduğunu kabul ediyorlar,dolayısıyla erkeklere oranla daha fazla boşanma dilekçesi verirler. Ayrıca erkeklerin davranışlarını değiştirmeme isteği ve ailenin korunmasına yeterince çalışmaması da buna etki ediyor.

ilişkilerin öncesinde kadınlar erkeklerden daha çok heyecan geçirirler, ancak zaman geçtikçe bilim adamları erkeklerde hoşnutsuzluk seviyesinin arttığını belirtiyorlar.

Araştırmacı Kira Berditt, “Muhtemelen, kadınların evlilikten daha fazla gerçekçi beklentileri vardır ve erkekler evliliğin ilk yıllarında idealleşme eğilimindedir” dedi.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.