Bebeği Doğru Emzirme Teknikleri

Bebekler için en yararlı besinin anne sütü olduğunu herkes bilir. Anne sütü çocukları hastalıklardan korumakla birlikte, emzirme annenin sağlığı için de vazgeçilmezdir. Bebeği emzirirken yaptığınız hatalar hem sizin hemde bebeğin sağlığına olumsuz etkileyebilir.

Doğru emzirme teknikleri ile bebeğin anne sütünden azami faydalanmasını temin etmek mümkündür. Bu makalemizde annenin bebeğini düzgün emzirmesi yöntemleri hakkında çok faydalı bilgiler paylaşacağız. Bu bebeği doğru emzirme yöntemiyle hem bebeğiniz ve hem de sizler daha sağlıklı olmuş olacaksınız.

Bebeği Doğru Emzirme Teknikleri
1- Doğumdan sonra anne 30-60 dakika içinde bebeği ile deri teması kurmalı ve sütü gelmemiş olsa bile çocuğunu emzirmeye çalışmalıdır.

2- Çocuğu iyi emzirmesi için ana geniş ve rahat kıyafetler giyinmeli, sessiz ve rahat bir odada psikolojik kaygılardan uzak olmalıdır.

3- Emzirme sırasında bebeğin yüzü ve karnı anneye bakar tarafta olmalıdır. Bu zaman çocuğun yutkunma seslerini duymak da mümkündür.

4- Emzirme boyunca anne ve bebeğinin sağlığı çok önemlidir. Bu nedenle annenin özellikle protein ve kalsiyum ile bol olan gıdalarla beslenmesi önemlidir.

5- Emzirme sırasında ilaç kullanımı gerekirse bu zaman doktora danışılmalıdır. Aksi halde bazı ilaçlar süt yoluyla çocuğa geçerek istenmeyen etkilere neden olabilir.

6- Emzirme süresince annenin fiziksel sağlığı yanı sıra psikolojik durumu da tatmin edici olmalıdır. Dolayısıyla da anneye destek olmak ve bebeği ile yeterince vakit ayırmasına ortam yaratmak gerekir.

7- Emzirme sıklığı ve miktarı herhangi bir kural değil, bebeğin isteğine bağlı olarak ayarlanmalıdır. Çünkü emzirme miktarı ve sıklığı bebekten bebeğe değişir.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git