Canan Karatay; Bunu yapan annelerin çocukları kansere yakalanıyor

Medyada büyük ses getiren ünlü profesör ve iç hastalıkları uzmanı Canan Karatay erkeklerde cinsel yaşamı olumsuz etkileyen faktörleri ve palmiye yağının zararları açıkladı.

Canan Karatay’ın trans yağların zararları hakkında açıklamaları:

“Kurtlu meyveleri tercih edin, çünkü diğerlerinin üstü ilaç ve kimyasal maddelerle doludur, tarım ilaçları ise zehirdir. Trans yağ sizi kanser ediyor. Tarım ilaçlarının kansere neden olduğu defalarca ispat edildi. Odur ki, aksini söyleyip itiraz etmesinler “.

Karatay’a göre, emziren annelerin palmiye yağının kullanımı çocukta kanser riskini artırır. Çünkü palmiye yağındaki zararlı maddeler sütle çocuğa geçebilir:

“Palmiye yağının anne sütünden geçerek kanser yaratma riski yüksektir. Çünkü trans yağlar vücuda girdiği zaman sağlıklı yağların kullanımını engellemektedir. Elbette ki, bu çocukların hemen kansere yakalandığını iddia etmiyorum. Ama büyüdükten sonra çocuklar cipsi ve trans yağlarda pişen bu gibi zararlı ürünler yiyor, sonuçta şişmanlıyorlar. Palmiye yağı karaciğeri yağlandırır, beyni bozar. Tüm kronik, dejeneratif hastalıklar:karaciğer yağlanması, pankreas yağlanmasına yol açıyor.

Palmiye ağacının meyvesinin çekirdeği veya et olan bölümünden elde edilen rafine edilmiş palmiye yağı işlendiğinde trans yağa dönüşüyor.Trans yağlar kanserojendir, kalp krizi, alzheimer, şeker ve kanser gibi hastalıklara neden olur.

Palmiye yağı tüm kozmetik ürünlere: şampuan ve sabunlara katılıyor. Bilerek veya bilmeyerek trans yağların vücudumuza temas etmesi tehlikelidir. Anneler işlenmiş, paketlenmiş erzaklardan uzak durmalıdırlar.Yine tekrar ediyorum ki, doğal soğuk sızma zeytinyağı çok faydalıdır.Zeytinyağı kullanan annelerin çocukları çok sağlıklı olur “.

Karatay sonunda erkeklerde kısırlık sorunlarının nedenleri hakkında konuştu:

“Sadece kadınlar değil, erkekler de beslenmesine dikkat etmelidir. Trans yağlarda pişen yemekleri yiyen erkeklerde hormonol denge bozulur, spermin kalitesini olumsuz yönde etkiler, testosteronu düşürür, aynı zamanda aşırı östrojen hormonları salgılar. Bu, ise şişmanlıkla sonuçlanır”.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git