Canan Karatay: Hamileler günde 10 yumurta yemelidirler

Kardiyolog ve Profesör Canan Karatay hamile kadınlara günde 10 adet köy yumurtası yemeği tavsiye ediyor. Profesör Canan Karatay bu kez gebelik hakkındaki açıklamasıyla herkesi şaşırttı.

Profesör Canan Karatay diyor ki, hamile kadın bir ayda 3 kg şişmanlamalıdır: “Hamile ve süt veren kadınlar her gün 10 köy yumurtası yiyebilir. Yumurta onlara yardımcı olur, sinir sistemi kendini toplar ve gebelikten sonra sağlıklı şekilde zayıflar”.

Canan Karatay ayrıca şunu ekliyor, 10 adet yumurtayı elbette bir defada değil, gün boyunca, çeşitli aralıklarla yemek gerekir. Dünyadan örnekler vererek devam eden Karatay Çin’de hamilelerin ve emziren annelerin de günde 10 yumurta yediklerinin vurguladı.

Karatay sadece anneler için değil, çocuğun beyin gelişimi için de yumurtanın önemli olduğunu belirtiyor: “Hamilelikte şekerden mutlaka uzak durun. Babam şeker hastası idi, annem bize çocukluğunuzdan beri çayı ve kahveyi şekersiz içirirdi. Ben de çocukluktan şekersiz büyüdüm. Şeker gerekli besin değildir. Söylendiği gibi, beyin şekerle beslenmez. Aksine şeker birçok hastalığa zemin hazırlar. Bu gün alzheimer hastalığına beynin 3. tip şeker hastalığı denir.

Hamilelikte kadınların vücudu genellikle hamur yemekleri istemez. Eğer hamile kadının vücudu bunu istiyorsa, büyük ihtimalle onların gizli şekeri vardır.

Asıl sorun şu ki, kadınlar gizli şekeri veya şeker hastası olduğunu bilmeden hamile kalıyorlar. İnsan vücudunun yüzde 60’ı sudur, yüzde 20’si protein, 19,9 oranında yağ ve sadece yüzde 1 oranından az karbonhidrattır.

Gebelikten en az 6 ay önce yaşam tarzınızı değiştirin. Gelecek anne ve baba adayı olarak vücudunuzu toksinlerden temizleyin. Sağlam çocuk dünyaya getirmek için tahmin ettiğimiz gibi sadece annenin değil, babanın da ciddi rolü vardır. Ebeveynlerin bağışıklık sistemi, vitamin ve mineral eksikliği (özellikle, D vitamini) gelecek bebeğinizin sağlığı üzerinde tahmin ettiğinizden daha etkilidir “.

NOT: Hamile ve süt veren anneler, bu önerileri uygulamaya başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışın!

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git