Çekici görünmenin ve özgüven arttırmanın 8 sırrı

Şimdiye dek, birçok kişi cazibenin fiziksel güzellikle ilişkili olduğunu düşünüyor. Bilim çekiciliğin fiziksel güzelliğe bağlı olmadığını kanıtladı.

Sizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak, kendine saygıyı artıran ve sizi daha çekici hissettiren sekiz yöntemi uygulayarak insanların dikkatini çekmek mümkündür.

Çekici görünmenin ve özgüven arttırmanın 8 sırrı

Gülümseyin: Cardiff Üniversitesi araştırmacıları, gülen insanların daha mutlu olduğunu buldu. Gülümsediğimizde, beynimiz bu durumun çekicilikle doğrudan ilişkili olduğunu fark eder. Genellikle aynaya gülümseyin. Kendinizi daha cazip hissedeceksin.

Kendinle konuş: Cenevre Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre, kariyerinde başarılı olan ve kendisine itimat gösteren insanlar önemli iş görüşmesinden önce kendi kendileriyle yüksek sesle konuşuyorlar. Bu hareket özgüveni artırır. Kendinize sık sık “Sen bunu başarırsın!” demeyi unutmayın.

Hayatınıza kırmızı rengi katın: Bilimde tutku ve şehvetin rengi olarak bilinen kırmızı elbise veya makyaj kullanıldığında, öz güveninizi artırır. Hayatınızda kırmızı ve kırmızıya çalar renklerden daha fazla kullanın. Evinizde birkaç aksesuarın kırmızı olması sizin çekiciliği fark etmenize yardım edecektir.

Kendinizi ve duruşunuzu neşeli tutun: Psikolojik Bilim Birliği’nin 2010 yılında yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre, şık duran insanlarda korku yaratan kortizol adlı madde daha az ifraz edilir. Şık duruşu olan kişiler kendilerini daha güçlü hissediyorlar. Siz de duruşunuzu düzeltmekle kendinizi daha çekici hissedebilirsiniz.

Kendinizi güçlü hissettiğiniz zamanları hatırlayın: Deneysel Sosyal Psikoloji Dergisi’nde yayımlanan araştırmada katılımcılardan iş ve okul döneminde kendilerini iyi, güçlü hissettikleri vakitlerini hatırlamaları istendi. Sonuç inanılmazdır. Yani bir şeyi yapmadan önce güçlü zamanlarınızı aklınızdan geçirmek, kendinizi daha çekici, öz güvenli ve güçlü hissetmenizi sağlayacaktır.

Pozitif düşünün: Her zaman olumlu düşünmek insana iyi katkıda bulunur. Olumsuz düşüncelerin yerini olumlu fikirler aldığında hayattan daha çok zevk alınır. Bu da kişinin kendisini daha da çekici hissetmesine neden olur.

Hayatınızda sevgiye yer ayırın: Sevgi her zaman insanın kendini iyi hissetmesine neden olur. Sevgini yaşamaktan, âşık olmaktan korkmayın, hayatınızda ona yer ayırın ve mutlu olmaya dikkat edin. Zaten yaşadığınız tutkulu aşk, çekici hissetmenizi sağlayacaktır.

Hobilerinize zaman ayırın: Çocukluğunuzdan beri sevdiğiniz hobi ile uğraşmak sizi hem rahatlatır, hem de daha güçlü hissettirir. Kendinizi daha çekici hissetmek için hobilerinize zaman ayırın.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git