Çocuk bezi alırken özellikle nelere dikkat edilmelidir?

Çocuk bezi alırken özellikle nelere dikkat edilmelidir? Bebekler için uygun ve kaliteli bir bez satın almak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Hamilekadinlar.com bebek bezi seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz.

İlk kez anne ve baba olacak olan kişiler, yeni doğacak çocuklarının ihtiyaçlarını alırken her şeyin en iyisinin olmasını istiyorlar. Bunun için de daha bebek dünyaya gelmeden gerekli tüm ihtiyaçları almaya başlarlar. Bu ihtiyaçların başında ise çocuk bezleri gelir.

Ebeveynler bebeklerine bez alırken şuna dikkat etmelidirler. Bezi bebeklerin aylık yaşlarına değil de bebeğin kilosuna göre satın almalıdırlar. Örneğin; Bebeğin o anki kilosu 6 kilo ise ve bez paketinin de 3-6 kg arasındaki çocuklar için uygun olduğu yazılmışsa, bir üst büyük bebek bezi tercih edilmelidir. Aksi takdirde çocuk bezinin içerisinde bulunan lastikler, bebeğinizin rahat hareket etmesini engelleyecek ve çocuk bundan dolayı rahatsız olacaktır.

Bebek bezlerinin yanı sıra tercih edilecek olan ıslak mendillerin de kimyasal bileşimi çok önemlidir. Islak mendil yerine pamuk kullanılacaksa eğer, özellikle de kız bebeklerde pamuğun tamamen ıslak olmasına dikkat edin ki, pamuk lifleri enfeksiyona neden olmasın. Kokulu bezlerin kimyasal madde içerdiğini göz önüne alarak bebeğin sağlığı için tercih etmemenizde faydalı olacaktır.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git