Çocuklarda bağışıklığın düşmanı

Araştırmalar göstermiştir ki, ebeveynleri tarafından sağlığı daha az kontrol edilen çocuklarda, daha güçlü bağışıklık gözlenir. Çoğunlukla çocukların bağışıklığını zayıflatan 5 neden gözlenir:

Çocuklarda bağışıklığın düşmanı

Çocuk için sterilliğin faydası yoktur. Taban ve duvarları temizlemek, hatta çocuğun bezini ütülemek, kaplarını birkaç kez yıkamak ve tüm bunlar aşırı olabilir. Kış gezisi, yürüyüşü sırasında, çocuklar karın veya buzun tadına baksınlar, bundan dolayı endişelenmeyin. Ona etrafı incelemeye imkân verin. Önemli nokta şudur ki, ona sadece tadına bakmaya, müsaade edin.

Aşırı sıcak giyim, bebeğe zarar verir. Onun bağışıklığı zayıflatır. Sürekli sera modunda tutulan çocuk hafif mayıs rüzgarından bile soğuk alabilir. Her çocukta farklı olan uygun ortamı bulun. Evde veya dışarıda daha etkin olan çocuğa onlarla giysiye gerek yok. Böyle bebeği kendinizden farklı olarak, daha hafif giydirmek gerekir. Sakin çocuklar, büyüklere oranla bir kat daha fazla giysiye ihtiyaç duyarlar.

Çocuğu stresten koruyun. Sadece nahoş stresten! Beklenmedik sirk gezisi veya sebepsiz oyuncak alımı enfeksiyonlara karşı aşı gibidir. Böylece, olumsuz duygulardan hızla uzaklaşacak ve yeni izlenimler hakkında daha iyi hissedecek. İşte çocuklukta kolay ulaşılan mutluluk – bağışıklık güçlendirmenin en iyi yöntemidir.

Halka açık yerlere her gittiğinizde çocuğunuzun burnunu ve boğazını yıkayın. Ayrıca, profilaksi için bunu yapmak gerekli değildir. Bunu yaparak mukoza zarını ve olası virüs ve bakterileri ortadan kaldırarak vücudun doğal savunmasını yok edebilirsiniz. Sonuç olarak, bağışıklık zayıflar.

Zorla hiç bir şeyi yapmaya, mecbur etmeyin. Olabilir ki, sizin hazırladığınız brokoli, son derece yararlı olabilir. Fakat gözyaşlarıyla verdiğiniz yarım porsiyon brokoli bebeğin strese girmesine neden olabilir. Bu stres brokolinin tüm yararlı özelliklerini yok edebiliyor. Eğer çocuk soğuk su ile deşarj olmuyorsa ve sevmiyorsa,  bağışıklık sisteminin yükselmesi için diğer alternatif yöntemleri düşünün. Sadece zevk verenler faydalıdır!

Çocuklarda ve bebeklerde bağışıklık sistemini daha fazla güçlendirmek ile ilgili bilgi almak için burayı tıklayın

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git