Çocuklarda öksürüğe ne iyi gelir? Evde tedavi yöntemi

Nezle ve soğuk almadan sonra çocuklarda uzun süre öksürük kalabilir. Büyüklerle karşılaştırıldığında çocuklarda nefes yollarının temizlenmesi için daha fazla zaman gerektirir ki, bu nedenle çocuklarda öksürük daha fazla sürüyor.

Bildiğimiz gibi, öksürük savunma mekanizmalarından biri olup nefes yollarının mukus ve balgamdan temizlenmesini sağlar. Bu süreci hızlandırmak ve çocuğu kahredici öksürükten kurtarmak için çok ucuz ve erişilebilir bazı malzemeleri kullanabilirsiniz.

Eczanelerde satılan kalsiyum klorür preparatı hem büyük, hem çocuklarda öksürük eşliğinde birçok hastalıkların tedavisinde kullanılır. Bu hastalıklar arasında: akut solunum yolu hastalıkları, bronşit, akciğer iltihabı, akciğerde durgunluk süreçleri ve alerjiler.

Çocuklara kalsiyum klorür çözeltisi genellikle oral aracı olarak tanımlanıyor. Kalsiyum klorür bronşların aktivitesini uyarır, balgamı sulandırır ve nefes yollarından çıkmasını kolaylaştırır, serbest radikaller, toksinler ve alerjenleri nötralize eder, virüs ve bakterilere karşı bağışıklık sisteminin aktivitesini artırır.

Kalsiyum klorür solüsyonu günde 3 kez 1 çay, 1 tatlı veya 1 çorba kaşığı olmak üzere (çocuğun yaşına bağlı) çocuğa verilir.

NOT: Kullanmadan önce çocuğu kontrol eden doktorla danışınız.

Dikkat! Öksürük 2-3 haftadan daha fazla sürüyorsa, çocukta yüksek ateş, balgamda kan izleri vb. gibi belirtiler gözlemlenirse derhal doktora başvurun.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git