Düğün tarihi nasıl seçilir?

Düğüne hazırlanırken belki de herkesin en çok sıkıntı çektiği mevzu düğün tarihi konusudur. Düğün tarihi birçok faktörlere bağlıdır. Tarih hem evlenecek çiftin, hem de düğünde yer alacak konukların hoşuna gitmelidir. Fakat bütün faktörleri bir araya toplasak 3 ana düğün tarihi seçme yöntemi ortaya çıkarmaktadır.

Gün, ay ve sezonun uyuşması

Yakın gelecekte bir tarih seçmek istiyorsanız, önümüzdeki yarım yıl içinde uygun gün seçmek olur. Örneğin siz yaz aylarında düğün yapmaya karar verdiniz. Bu durumda birkaç ay önceden seçmek gerekir. Herkes için rahat olan ay seçilsin. Ay seçtikten sonra artık gün tercihine geçmelisiniz. Bu sırada düğün hazırlıkları o gün için tamamlanmış olduğundan emin olmak gerekir. Davet edilen misafirler ise seçilen gün düğüne katılabilecekler.

Arzu ettiğiniz hizmetler

Düğün tarihi seçerken kullanacağınız hizmetlere dikkat etmek gerekir. Örneğin sizin arzu ettiğiniz mekân var. Ve siz kendi düğünüzü sadece bu mekânda hayal ediyorsunuz. Dikkate almak gerekir ki bu mekânda seçtiğiniz tarihte başka bir düğün olabilir. Bunun için ilk önce mekâna karar verin. Mekân ne zaman boş olacaksa o zaman düğün tarihi seçin.

Aile geleneklerinin dikkate alınması

Aileden aileye fark olur. Bazen öyle ailenin öyle âdeti olur ki kız tarafı ya da erkek tarafı düğünü belli ayda yapıyorlar. Bu zaman dikkat etmeniz gereken yegâne şey düğün günü kalıyor.

Bu yöntemlere rağmen düğün gününü kendi istekleriniz doğrultusunda seçmeye çalışın. Unutmayın ki bu gün sizin için çok önemlidir. Ver her şey size bağlıdır.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git