Emziren annelerin sütünü artıran çörek otu ile yapılan karışımlar

Çörek otu asırlardır dünyada milyonlarca insan tarafından birçok hastalıkların tedavisinde etkili bir araç olarak kullanılır. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, birçok hastalıklardan korunma aracı olarak çörek otu kullanılmıştır. Çörek otu bağışıklığı güçlendirerek birçok hastalıktan kurtulmaya sebep olur.

Peygamberimiz (S.A.V.) çörek otu hakkında şöyle buyurmuştur: ” çörek otunu kullanmaya devam edin, çünkü çörek otunda ölümden başka her hastalığa şifa vardır”

MS birinci yüzyılda yaşamış Yunan filozofu Galen çörek otundan baş ağrısının, burun tutulmasının (nezle sonucu), diş ağrısının, hayvan kökenli kurt hastalıklarının tedavisinde ve ayrıca idrar söktürücü olarak yararlanmıştır.  Doğu ve Batı tıp tarihinde ünlü kitaplardan sayılan “Tıbbın kanunları” kitabının yazarı İbni Sina (980-1037) çörek otunu, yorgunluk ve depresyondan sonra vücudun enerjisini uyarıcı ve onarıcı bir araç olarak kaydeder.

Yapılan araştırmalar kanıtlamıştır ki, çörek otunun yağını kullanan emziren annelerde sütü artırıyor.

Anne sütünü artıran çörek otu tarifleri:

1- 10 damla çörek otu yağı ile 3 çorba kaşığı balı karıştırın. 1 – 2 ay olmak üzere her sabah aç karnına tüketin. Hazırlanmış karışım süt üretimi ve ayrıca sindirim sürecini artıracak ve de sizi şişlikten-gazdan kurtaracaktır yayınlayacak.

2- Çörek otu öğütülmüş tohumunu balla aynı miktarda karıştırın. Bu karışımı zeytinyağı ile birlikte bir çorba kaşığı alın. Düzenli olarak 2 ay kabul etmeyi devam edin. Bu sadece sütün artırmasına yardım etmeyecek aynı zamanda doğum sonrasında vücudunuzun bağışıklığını yükselterek karaciğerinizi temizleyecektir.

3- Bir çay kaşığı çörek otunu tohumunu 300 ml su ile 7-8 dakika olacak şekilde kaynatın. 1 saat bekledikten sonra süzün. 1-2 ay süreyle günde 3-4 kez yemekten önce bardağın üçte birini için. Bu yöntemi ayrıca safra kesesinin tedavisinde de kullanabilirsiniz.

Çörek otunu ve yağını kimlerin kullanılması sakıncalıdır:

Çörek otuna karşı duyarlı olanlar kullanılmamalıdır. Hamile kadınların, ayrıca organ nakli (nakil) ile ilgili yeni ameliyat edilmiş kişilerin çörek otu yağını kullanımı yasaktır. Bazı durumlarda çörek otunun cilde sürülmesi deride tahriş (kızarıklık veya yanıklar) ve alerjik reaksiyonlar yaratabilir.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git