Hamile Kadınlar

Eşler arasındaki tartışma evliliğin devamı için faydalıdır

Eşler arasındaki tartışma evliliğin devamı için faydalıdır

Son araştırmalara göre, evli çiftlerin % 44’ü haftada en az bir kez tartışmanın ilişkiler için olumlu olduğunu düşünüyor. Aslında sık sık tartışan, ancak her zaman bir araya gelmeyi başaran çiftlerin ömür boyu beraber olmaları ihtimali daha fazladır. Bilim adamları, kavga eden çiftlerin birbirlerini gerçekten sevdiğini söylüyor.

Bir arada kalmanız da çok muhtemeldir
Bazı araştırmalara göre, çiftlerin yaptığı en büyük hata susmaktır. Bu zayıf ilişki ayrılmanın en çok yayılmış halidir. Hassas konuları tartışmak ilişkiniz için iyi olmadığına inanırsanız da, aslında, bu, doğru değildir.

Tartışmak olgun ilişkinin işaretidir
Sürekli tartışmadan kaçmak uzun süreli ilişkinin en iyi yolu değildir. Aksine, tartışırken fikrinizi açıkça ifade edebiliyorsanız, bu, sevginizi başka bir aşamaya taşımaya hazır olduğunuz anlamına gelir. Yetişkin insanlar kişisel tartışmalara veya bağırmaya ihtiyaç duymazlar. Bunun yerine her zaman yola gitmeye ve ilişkilerini sağlıklı şekilde devam ettirmeye çalışırlar.

Tartışmak onun umurunda olduğunun anlamına gelir
Tabii ki, eşinizin sizi sinirlendiren alışkanlıklarına göz yummak daha kolay olurdu. Ama gelecekte daha iyi sonuç almak için tüm endişe ve sıkıntılarına katlanmak gerçek sevginin bir işareti olabilir. Dolayısıyla, tartışmak daha kararlı olduğunuzun göstergesidir. Sadece hatırlayın – hangi sıklıkta ailenle veya dostlarınla ​​tartışıyorsunuz? Aynı şey eşiniz için de geçerlidir. Eğer çok tartışmaya giriyorsanız ve her zaman sorunların üstesinden geliyorsanız, bu, büyük manzarayı sevdiklerinizle beraber gördüğünüz anlamına gelir.

Mücadele ilişki kurmayı kolaylaştırır
İlişkinin güvenli olması için sessiz kalmamalısınız. Aksine, eşinize açık şekilde yaklaşmak, eylemlerinizin sorumluluğunu anlamak ve birbirinizi dikkatlice dinlemek gerekir. Tartışma ilişkinin en büyük biçimleri ve en dürüst olanlarından biridir. Bu yüzden de samimiyet, güven ve bağlılık duyguları hızlandırır ve eşinizle daha yararlı ilişki kurmayı öğretmeye yardımcı olur.

Tartışmak sağlıklı ilişkinin işaretidir
Psikologlar sağlıklı ve mutlu bir ilişki için 7 düğüm noktasının olduğuna inanırlar. Tartışmak da bunlardan biridir. Aslında bir çift tartışma etmiyorlarsa, bu, bir şeylerin doğru yolda gitmediğinin işaretidir. Tartışmak çiftin kendileri için önemli olan şeyleri tartışarak değerlerini ve duygularını tekrar gözden geçirmesine yardımcı olur. Ancak tartışırken daha sağlam argümanlar sunmak ve ses tonunu yükseltmemek gerekir.

Tartışmak bağlılığı daha da güçlendiriyor
Partnerinizle tartışırken galip gelmeniz veya kaybetmenin farkı yoktur. En değerli şey birbiriniz hakkında ve daha da önemlisi, kendiniz hakkında çok şey öğrenmenizdir. Küçük çatışmalar ikinizin de gerçek doğasının ortaya çıkmasına yardım eder ve partnerinizle nasıl başa çıkabilmenizi gösterir. Birlikte tüm zorlukların üstesinden gelmeyi başarırsanız, aranızdaki bağlılığı nasıl güçlendireceğinizi öğrenirsiniz.

Tartışmak rahatlatır
Bir ilişki yaşamak kolay değil. Eğer eşinize önem veriyorsanız, her zaman sınırlarınızı zorlamak zorundasınız. O da sizin için aynısını etmese, öfke hissetmeye başlayabilirsiniz. Eğer sussanız, siniriniz daha da büyür ve eşiniz istediği her şeye sahip olabileceğini düşünür. Bu sorunu asmanın yolu olumsuz duygularınızı açığa vurmak ve beraber olduğunuzu göstermektir.

Tartışmak tutkuyu ortaya çıkarır
Bazı çiftler şiddet seviyelerini yükselttikçe aşırı tartışmalara bayılırlar. Bu insanlar bilinçaltında tartışmanın sadece hırstan ibaret olduğunu bilirler. Eğer ilişkinizi güçlendirmek istiyorsanız, duygularınızı içeride yaşamak yerine, zaman zaman ortaya çıkarabilirsiniz. Ancak uyuşmazlığı iyi şekilde bitirmeyi unutmayın.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.