Hamile Kadınlar

Gebelikten Sonra Kilo Vermek İçin Faydalı İpuçları

Gebelikten Sonra Kilo Vermek İçin Faydalı İpuçları

Hamilelikler zordur ve doğumdan sonra tekrar formda olmak kolay değildir. Ancak, bu imkânsız olduğu anlamına gelmez. Sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek çok önemlidir ve eski bedeninizi kısa sürede geri kazanırsınız. İşte hamilelikten sonra kilo vermek için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey.

Gebelikten Sonra Kilo Vermek İçin Faydalı İpuçları

Emzirme: Emziriyorsanız, aşırı diyetlerden kaçınmanız gerekir. Çok hızlı kilo vermenin, ürettiğiniz süt miktarını da azaltacağını unutmayın. Süt üretiminden kaçınılması için bir kilo ve haftada yarım kilo kaybetmeye çalışın.

İyi haber şu ki, emzirmenin aynı zamanda biraz kilo vermenize de yardımcı olur, çünkü kalori yakmanıza neden olabilir. Bu nedenle, bu ekstra kiloların bir kısmını bebeğinizi emzirerek kurtulabilirsiniz.

Süreci hızlandırmayın: Tabii ki, mümkün olduğu kadar çabuk yeniden forma girmek istiyorsunuz. Bununla birlikte, hamilelikten sonra kilo vermek için vücudunuza dikkat etmeniz gerekir, çünkü zaten çok şey olmuştur. Kendinizi aç bırakmayın ve diyetinize sağlıklı yiyecekler eklemeye çalışın.

Bir doktor size fiziksel aktiviteye hazır olduğunuzu söylemediği sürece egzersiz yapmaya başlamamalısınız. Kişiselleştirilmiş bir antrenmanınız da olmalı, böylece çok fazla çaba sarf etmeyin.

Yemek önerileri: Ne yediğiniz konusunda biraz daha dikkatli olursanız, kilo verebilirsiniz. Her şeyden önce, bu enerjiye ihtiyacınız olduğundan herhangi bir öğünü atlamamanız şarttır. Her gün 5 ya da 6 tane küçük öğün olsun diye öğünlerinizi bölmeniz önerilir.

Atıştırmaktan da korkma. Sadece sağlıklı atıştırmalıklar yediğinizden emin olun. Mesela, bazı elma dilimlerini yiyebilirsiniz. Kısacası, bunlar hamilelikten sonra kilo vermek için en yararlı ipuçlardır.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.