Hamile kadınlar kışın bunlara dikkat etmelidirler

Kış aylarında daha sağlıklı ve zinde hamilelik geçirmek için bir takım hususlara dikkat edilmelidir kış mevsimindeki soğuk algınlığı ve grip enfeksiyonları hamile kadınlar üzerinde en yüksek etkiye sahip. Bu nedenle, bazıları daha dikkatli olmalıdır.

Yeterince havalandırılmayan odalar hamile kadınlar için büyük tehlike oluşturuyor. Kış mevsiminde evin kapalı kalması nedeniyle doğal gaz, toz, tütün dumanı hamile kadınların sağlığına olumsuz etkiliyor. Bu nedenle evi her gün havalandırmak gerekir.

Kapalı yerlerde fazla kalmayın. Grip enfeksiyonunun arttığı kış aylarında kapalı mekânlar hastalığa yakalanmak için en uygun ortamdır. Bu yüzden alışveriş merkezleri gibi yerlerden uzak durmanız tavsiye edilir.

İnsanlarla yakın temastan kaçının. Anne adayları elle sağlamlaşmaktan, tokalaşmaktan ve öpüşmekten mümkün olduğunca uzak durmalıdırlar. Eller sık sık sıcak su ve sabunla yıkanmalıdır.

Esasen pamuk ve hava geçiren giysiler kullanılmalıdır. Sentetik, hava geçirmeyen ve terleten giysiler mantar enfeksiyonuna neden olabilir.

Hamile kadınların tek katlı kalın giysiler yerine birkaç kat pamuk veya yün tercih etmeleri daha iyi olacaktır. Ayakların sıcak olması için ise pamuk ve yün çoraplar giyilmelidir.

Hamilelikte sosis ürünleri kullanmayınız. Hamilelik sırasında iki kişilik beslenmeyin. Öyle ki, anne adayları ek olarak 9-12 kilo alabilirler. Bundan fazlası anne ve bebeğe zarar verebilir.

Sosis ürünlerinin içerdiği katkı maddeleri organizmada toksik maddelerin oluşmasına neden olur ki, bu da hem anne, hem de bebek için çok tehlikelidir.

Tatlı gazlı içeceklerden uzak durun, bu, kilo almanıza neden olabilir. Gebelik boyunca yüksek miktarda kafein alımı bebeklerin beyin gelişimine zarar verebilir. Bu nedenle kafein kullanımına dikkat edilmelidir.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git