Hamile kalma şansının fazla olduğu vakitler

Çocuk sahibi olmak isteyenlerin hamile kalması yaklaşık 6 ay sürer ve bu süre içinde sadece insanların % 85 çocuk sahibi olabiliyor. Hamile kalma sürecini hızlandırmak isteyenlerin dikkatine! Bilim adamlarının yaptığı açıklamaya göre spermlerin 24 saatlik biyolojik saatleri olur ve spermlerin en aktif oldukları saatler sabah saatleridir.

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler yaz aylarında sabah 07: 30’dan önce cinsel ilişkide olmalıdırlar.

Zürih Üniversite Hastanesi uzmanları 25-40 yaş aralığında olan ve tedavi alan 7068 erkeğin sperm örneklerini analiz ettiler. Örnekler sperm yoğunluğu, genel sperm miktarı, hareketliliği ve şekli açıdan incelendi. İncelemeler sonucunda erkeklerde sperm kalitesi hem 24 saatlik hem de biyolojik ritme göre farklılık gösterdikleri anlaşıldı.

Araştırma sonuçlarına göre mart, nisan, mayıs aylarında spermin yoğunluğu en yüksek seviyeye ulaşıyor. Ama yaz aylarında keskin azalma olmaktadır. Uluslararası Sağlık Sistemi’nin verilerine göre her yedi çiftten biri çocuk sahibi olmak konusunda sorun yaşıyor. Araştırmalar bu sorunların % 50-nin spermin kalitesindeki azalmadan kaynaklandığını göstermektedir.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git