Hamile kalmak isteyenler kadınlar için beslenme önerileri

Tahıl bitkileri
Hamile kalmak isteyenlere doğal pirinç, yulaf ve buğday kullanmaları önerilir. Mercimek, kuru meyveler, bitki tohumları organizmanım proteine olan ihtiyacını karşılar.

Meyve ve sebzeler
Hamile kalmak isteyen kadınlara gökkuşağı renginde olan meyve ve sebzelerden yemeleri önerilir.

Et ve et ürünleri
Hamile kalmak isteyenler her besin alımı sırasında bol protein almalıdırlar. Protein hormonların oluşmasında ve sağlıklı hücrelerin oluşmasında önemli rol oynayan faktörlerden biridir. Açık havada ve kümeste büyüyen ev kuşları, onların yumurtaları, yağsız et, doğal süt ve süt ürünleri balık  gibi besinler protein bakımından çok zengindirler.

Yağlar
Uzmanlar hamile kalmak isteyen kadınlara doğal ve sağlıklı yağlardan istifade etmeyi tavsiye ederler. Avokado yağı, keten tohumu yağı, balık yağı, çeşitli kuru meyve yağları hamile kalanların sağlıklı vücuda sahip olacaklarının teminatıdır.

Otlar-yeşillikler
İçeriğinde folik asit ve sindirimi hızlandıran yeşilliklerden bol bol yenmeleri önerilir.

Beslenmede yavaş yavaş yemeyi tercih edin. Her gıdayı çok çiğnedikten sonra udun.

Her meyve ve sebzeyi kendi mevsiminde yemeye çalışın. Her meyve sebze kendi mevsiminde doğal yetiştikleri için insan vücuduna çok faydalı olurlar.

Aldığınız gıdalar hormonal sisteminizi normalleştiremiyorsa, bir doktora danışın. Çünkü gebelikten önce ve gebelik döneminde hormonların etkisi çok önemlidir.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git