Hamileliği rahat geçirmek için

Yeterince uykunuzu aldığınızdan ve dinlediğinizden emin olun
Gebeliğin ilk 3 ayı en çok yorgun hissettiğiniz anlar olabilir. Bu dönemlerde hamile kadınların iş yapmak için kendilerini sıkıntıya salmaları çocuklar için iyi olmayabilir.

Bu yüzden sık sık dinlenmek büyük anlam taşımaktadır. İş aralarında ayakkabınızı çıkarıp uzatmanız ve gün içinde küçük uyku molaları vermeniz kendinizi iyi hissetmek etmenize neden olacak.

Beslenmenize dikkat edin
Çoğu zaman hamile kadınlara “artık iki canlısın, iki kişilik yemelisin.” diyorlar. Çocuğunuza faydası olmayan, hatta zararlı olan gıdalardan uzak durmalısınız. Beslenmenize özel dikkat etmelisiniz. Sağlıklı besinler tüketmelisiniz. Sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklardan uzak durmalısınız.

Giyiminizde değişiklik yapın
Hamileliğin 3 ayından sonra vücutta değişikler oluşmaya başlar. Bu dönemlerde her zaman giydiğiniz giysilerinizi giymek mümkün olmayacaktır. Buna göre hamilelik dönemi için rahat giysiler seçin.

Eğilip kalkarken dikkatli olun
Hamile kadınlar hareket ederken dikkatli olmalıdırlar. Hamile kadınlar gün içinde hareket ederken, yürürken, otururken, yatarken, kalkarken, yerden bir şey alırken dikkatli olmalıdırlar. Ağır eşyaları kaldırmamaya ve ani hareketler yapmamaya çalışın.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git