Hamilelikte hafta hafta bebeğin boyu ve kilosu

Gebelikte hafta hafta bebeğin boyu ve kilosu

Gebelik döneminde anne adayları bebeğin boyunu ve kilosunu merak ederler. Merak etmenin nedenleri arasında en başta sağlıklı bir gebelik dönemi geçiriyor muyum ve bebeğim sağlıklı gelişebiliyor mu?  Sorularına cevap bulmaktır.

Bebeğinizin kilosunu ve boyunu merak ediyorsanız eğer size gebelikte hafta hafta bebeğin kilosu ve boyu tablosunu vereceğiz. Bu tabloya bakarak bebeğinizin gebelik süresince hafta hafta boyunu ve kilosunu öğrenebilirsiniz.

Gebelik süresince her bebeğin büyüme hızı ve kilosu farklı olabilir. Bu nedenle doğum sonrası bebeklerin boyu ve kilosu da değişik olabilir. Size vereceğimiz tablodaki değerler normal bir gebelik için yaklaşık ortalama değerleri verecektir.

Tabloya göre sizin bebeğinizin boyu ve kilosu küçük veya büyük olması gelişimde bir sorunun olduğu anlamına gelmemektedir.  Bebeğiniz gelişimi hakkında gerçek ve sağlıklı bilgiler ancak doktorunuz tarafından verilebilir. Yani tablo bakarak bebeğinizin gelişim hızının sağlıklı veya sorunlu olduğuna karar vermezsiniz.

Bazen çok kısa boyda kalan ve kilosu düşük olan bebek çok sağlıklı olabilir. Babası ve annesi kısa ve zayıf ise bebekte normal olarak biraz kısa ve az kilolu olabilir. Bu da bebeğin gelişiminde gerileme anlamına gelmemektedir.

Bebeğin tablodaki haftalara göre boyu ve kilosu düşük olması bebeğin gelişme geriliği olabileceği gibi bebeğin doğal yapısına göre normal de olabilir. Bunu en iyi çözecek kişi siz değil doktorunuz olacaktır.

Normal bebeğin kilosu  genelde doğumda 2500 ile 4000 gram olarak doğan  normal bebek olarak kabul edilir. Doğumda 4000gr üzeri doğan bebeklere de iri bebek denmektedir.

Gebelikte hafta hafta bebek boy ve kilo tablosu

Hamilelik hafta hafta bebek boy ve kilo tablosu

Hamilelik hafta hafta bebek boy ve kilo grafği

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git