Hamilelikte bulantı ve çözüm için öneriler

Hamile kadınların % 80 ‘ında bulantı ve kusma görülür. Bu belirtiler hamileliğin ilk 4 ayında kaybolur. Araştırmalara göre zencefilli gıdalar, özellikle de zencefilli kurabiyeler bulantıyı azaltabilir. Buna rağmen şikâyetlerinden kurtulamayan kadınların tıbbi yardım alması da önemlidir. İlaçlar bulantıya karşı birçok kişide işe yarıyor.

Fırında patates çok insan için lezzetsiz olsa da, oldukça besleyicidir. Geceleri yatağa gitmeden önce proteinden bakımından zengin atıştırmalıklar yemeyi deneyin. Yapılan çalışmalarda fiziksel olarak aktif olmanın çok insanda bulantı şikâyetlerini iyileştirdiği görülmüştür.

Sıvı kabul etmek hamilelik sırasında çok önemlidir. Bulantı olan bazı anneler özellikle mideleri onlara izin vermiyorsa, bir günde 8 bardak suyu içemezler. O zaman suya elma sirkesi ve bal ekleyin. Yine de vücut ne kadar susuz olsa, bulantı o kadar artacaktır.

Soğudukça sıvının alımı daha da kolaylaşır. Soğuk zencefilli limonata içmek, su veya çaya bir dilim zencefil eklemek midenizin rahatlamasına yardımcı olur.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git