Hamilelikte oluşan leke ve çatlaklardan kurtulun

Ana olmak belki de dünyanın en güzel duygularından biridir. Ancak bu dönemde kadının vücudunda gözle görülebilen değişiklikler oluşur. Cilt bu durumdan olumsuz yönde etkileniyor. Cilt çatlakları ise en büyük kâbus oluyor. Peki, bu çatlakların olmaması, ya da yok olması için neler yapılabilir? Bu yazımızı okuduğunuzda hamilelik çatlakları ve lekeleri nasıl geçer? sorusunu unutacaksınız.

Doğum sonrası oluşan çatlakların ve lekelerin yok olması için bitkisel formüller

Badem yağı, kayısı yağı, kakao yağı, zeytinyağı, çörek otu yağının her birini aynı miktarda karıştırıp karın bölgenize sürün. Hamile sırasında lekelerin oluşmaması için yemekten sonra bu karışımı karnınıza sürebilirsiniz.  Şunu da belirtelim ki doğum çatlakları en sık ilk 1 yıl içinde tedavi edilmelidir.

Cilt çatlakları için: Kakao, gliserin, keten yağının her birini aynı miktarda karıştırın. Çatlayan, kuruyan bölgelere sürün. Diğer bir tarif ise bademyağı, saf zeytinyağı, çörekotu yağlarını aynı miktarda karıştırıp çatlakların olduğu bölgeye sürün.

Hamilelikte yüz maskesi: Sabah akşam hatmi bitki yaprağı ve çiçek demlemesi ile yüzünüzü yıkayın. Geceleri ise ezilmiş çilekleri yüzünüze kompres yapın.

Doğum lekeleri: Bir çay kaşığı tarçın, bir çay kaşığı zencefil ve 1 yumurta beyazını temiz bir kapta karıştırıp lekeli bölgelere her gün uygulayın.

Hamilelik sırasında karın çatlaklarını önlemek için:

  • Elma ve badem yağını bir kap içerisinde eşit miktarda karıştırıp her gün çatlak olan bölgeye sürün.
  • Badem, kakao, buğday ve havuç yağlarını bir kâsede birbirine eşit miktarda karıştırıp üzerine 1 adet limon kabuğunu rendeleyip vücudunuza sürün.
  • Çilek ve susam yağını eşit miktarda karıştırıp her gün karın bölgesine çekin.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git