Hamilelikte oluşan lekelerinden kurtulmak için yöntemler

Hamilelik sırasında pigment lekeleri östrojen ve progesteron hormonunun etkinliğinde meydana gelen değişiklikler nedeniyle oluşur. Gebelik lekelerin çoğunluğu çocuk dünyaya geldikten sonra geçip gidiyor. Bazen ise gebelik pigment lekeleri kalıcı olur ve bu da kadınlarda rahatsızlık hissi doğurur.

Eğer sizde de kalıcı gebelik pigment lekeleri varsa o zaman pahalı kozmetoloji ürünlerinden istifada etmeye kalkmayın. Olabildiğince dik düşen güneş ışınlarından uzak durun. Peki, hamilelik lekesi nasıl geçer?Aşağıdaki maskeleri kullanarak gebelik lekelerinden kurtulabilirsiniz..

Hamilelikte oluşan lekelerinden kurtulmak için yöntemler

1- Kesmiğin (kesilmiş sütün koyu bölümü.) üzerine birkaç damla limon suyu ekleyin ve yüzünüze sürün. 10-15 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

2- lahanayı sargı bezi üzerine koyup ezin. Sonra bezle birlikte yüzünüze koyup 15-50 dakika.

3- Taze salatalığı dilimleyin ve yüzünüze koyup 15-20 dakika.

4- Maydanozun suyun sıkın ve yüzünüze sürün. Maydanozu ince doğrayıp az miktar kaynar suda demleyin. Sonra bezi bu suda ıslatıp yüzünüzde 15-20 dakika.

5- Narenciye bitkilerinden herhangi birini enine dilimleyin ve 15 dakika yüzünüzde tutun. Bu işlemden sonra cildinizin kuruluğu artarsa o zaman yumuşatıcı kremler kullanabilirsiniz.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git