İlişkilerinizdeki Sorunlarınızı Nasıl Çözeceksiniz?

Kendiniz için mükemmel bir eş ararken iftihar edebileceğiniz, çekici ve heyecan veren insan olmasını isteriz. Hatta belki de bu liste daha da uzanabilir.

Eğer hala bilmiyorsanız, işin aslı şu şekildedir. Mükemmel eş adayınızdan aradığınız özellikler aslında kendimizde gördüğümüz veya görmek istediğimiz özellikleri yansıtmaktadır. Bizi olmak istediğimiz insana teşvik eden süper bilinçaltı oyunudur. Fakat seçtiğiniz insan iyi özelliklere sahip olduğu kadar kötülere de sahiptir.

Birbirinizi karşılaştırın ve ayırın.

Benzer özellikleriniz nelerdir? Farklılıklarınız nelerdir? Bunu ettiğinizde negatif özelliklerinizi büyütmeyi bırakacaksın, aynı zamanda kendinizdeki olumlu ve pozitif özelliklerden haberdar olacaksınız. Bu da sizin kendinizi daha çok sevmenize yol açacaktır.

Sorunun kökeninde yatan nedeni bulmak.

Eş adayınız size zarar veren veya sizi öfkelendiren bir şey yapmışsa, bunu neden yaptığına dair nedenleri bulmaya çalışın. Kendinizin ona asla bu şekilde zarar vermeyeceğinizi düşünebilirsiniz. Örneğin, bir ilişki içindesiniz ve birlikte olduğunuz insan sizi kandırıyor. Düşünürsünüz ki, “Bunu nasıl yapabilir? Ben onu aldatmam. “Bu doğru analiz değil. Daha da derin düşünerek sizi neden aldattığını düşünmelisiniz.

Bunu yapmasına neden özgüveni, psikolojisi, temelinden eksik olan bir şey, çocukluğundan gelen bir sorun olabilir mi? Bu insan her şeyden önce kendisini sever mi? Kendinizi sever misiniz? Bu zarar verici bir tutum içinde olma nedeniniz bu olabilir mi? Bu şekilde özünüzdeki negatif bakış açısını değiştirerek sorun çözebilir. Karşılık olarak, eş adayınız sizinle bağlantısını kesmemek için sizi takip edecektir. Bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız, öncelikle kendinizden yola çıkmalısınız.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git