Kadın ve erkek arasındaki 5 fark

Kadın ve erkek arasındaki yaratılış farklılıkları çoğu zaman onların aynı meseleye birbiri ile kıyaslanamayacak derecede farklı yaklaşımlarına neden olur. Bu seferki makalede sizinle kadın ve erkek arasında bazı farklılıklar ve bunların nedenleri hakkında konuşmak istiyoruz.

İletişim farkı

Yadsınamaz bir gerçektir ki, erkeklerle karşılaştırıldığında kadınlar konuşmaya daha çok meyillidirler. Bu nedenle iletişimin daha fazla olduğu mesleklerde kadınlar daha iyi sonuçlar göstermektedir. Erkekler ise aksine konuşmayı daha az tercih etikleri için esasen düşünce, mantık ve fiziksel emek gerektiren işlerde başarı kazanıyorlar. Örneğin: mimarlık, mühendislik vb.

Beyin yapısı

Erkekler beyinlerinin sol yarım küresini çalıştırmaya meyilli oldukları halde kadınlarda beynin her iki bölümü aynı anda çalıştırabiliyor. Bu da erkeklerin sorunlara daha pratik, kadınların ise daha duygusal yaklaşımına yol açıyor.

İfade duyuları

Kadınlar vücut dilleri ve yüz ifadeleri ile duygularını daha kolay ifade ediyorlar. Erkekler ise bu konuda kadınlar kadar becerikli değildir. Bu yüzden de yeni tanışan iki kadın maksimum yarım saat boyunca hiçbir şey söylemedikleri halde birbirleriyle ilişki kurabiliyorlar.

Beceri

Yapılan araştırmalar kadınlar idrak ve duygusal zekâ testlerinde daha beceriklidirler. Ama matematiksel ve fiziksel güç gerektiren tüm konularda da erkekler kadınlara göre daha beceriklidirler.

İşitme

Yapılan araştırmalar kadınlarda işitme kabiliyeti erkeklere göre daha gelişmiştir. Onlar ses tonundaki küçük değişiklikleri, o ses tonu ile sizin iletmek istediğiniz mesajları daha rahat şekilde anlıyorlar. Bu nedenle kadınlarla konuştuğunuz zaman sürekli ses tonunuza, kullandığınız kelimelere özel önem verin.

Hafıza

Bazen karşınızdaki kadın birkaç yıl önce gerçekleşen herhangi bir olayı tüm ayrıntıları ile size anlatabilirler. Bu zaman şaşırmanıza gerek yok. Çünkü kadınların beyini öyle formada kurulmuş ki, onlar tanık veya katılımcıları oldukları çoğu olayları uzun süre hatırlıyorlar. Hem de onlar ayrıntılara karşı daha hassas olduklarından tanık oldukları olayları tüm ayrıntıları ile akılda tutuyorlar.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git