Kadınlarda libidonun düşmesinin 6 nedeni

Libidonun düşmesi cinsel isteğin azalmasına işarettir. Peki, libidonun düşmesine neden nedir? Bu sorunu gidermek için ne yapmak gerekir?

Partnerinizle olan ilişkilerinizde sorun

Partnerinizle olan ilişkilerinizde sorun, sizi rahatsız eden herhangi bir nokta varsa, bu, cinsel hayatınıza da olumsuz etkileyecektir. Aklınızda cevaplanmayan sorularınız varsa, kendinizi eşinizle rahat hissetmeyeceksiniz. Bu durumda öncelikle onunla birlikte hoşlandığınız şeyleri yapın. Ardından da endişe duyduğunuz konuları onunla konuşun.

Vücudunuzu beğenmiyorsanız…

Vücudunuzu beğenmiyorsanız, ya da partnerinizin vücudunuz hakkında düşünülmeden söylediği bir söz sizi cinsellikten soğutabilir. Bu durumda öncelikle kendinizle barışın.

Partneriniz başka kadınlara bakıyorsa

Partnerinizin başka kadınlara bakması sizi rahatsız ediyor elbette. Bu yüzden ondan küsmeden önce uyarın. Ona kendinizi kötü hissettiğinizi, cinsel hayatınızı olumsuz etkilediğini söyleyin.

Kullanılan bazı ilaçlar

Bazı ilaçlar veya tiroid rahatsızlıkları gibi sağlık sorunları cinsel duygularınızı etkileyebilir.

Yatakta iyi olmaması

30 yaşların ortasında olan kadınların birçoğu eşlerinin çok iyi bir baba olduklarını, ama yatakta iyi olmadıklarını itiraf ettiler. Partnerinizle benzer bir hal yaşıyorsanız, ona yatak odasında neler istediğinizi söyleyip, yeteneklerinin gelişmesine yardım edebilirsiniz.

Uzun müddetli beraberlik

“Yolun sonunda tüm büyük aşklar yıpranabilir”, – diyor Mary Jo Rapini. Uzun süreli ilişkilerde kadınların erkeklerden daha çabuk sıkıldığını da ekliyor. Yeni şeyler yapmaya açık olun. Bunun için internetten yeni fikirler arayabilirsiniz. Yatak odanıza gelecek her yenilik yeni bir oyuna dönüşebilir.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git