Hamile Kadınlar

Kadınların erkekleri ikna etmenin 5 etkili yöntemi

Kadınların erkekleri ikna etmenin 5 etkili yöntemi

Avustralya’da bazı üniversitesi çalışanları aile ilişkilerinde erkekleri ikna etme konusunda bazı metotlar sunmuşlardır. 10 binden fazla gönüllü üzerinde deney yapıldıktan sonra sadece bu 5 metodun etki yaptığı kanıtlanmıştır.

1- Yüksek enerjili olduğu zamanlarda erkeklere sorununuzu söylemeyin. Çünkü bu zaman dağınık ve size karşı dikkatsiz olabilirler. Sözünüze önem vermeden, ya da ciddiye almadan geçip giderler. Bu nedenle ya rahatsız etmeyen fiziksel yorgunluktan, ya da cinsel yakınlıktan sonra düşük ses tonunda söylediğiniz sorunu hiçbir direniş görmeden kabul ettirebilirsiniz. Ama eğer arzu etmedikleri yorgunluktan sonra söylerseniz ters cevap alma olasılığı yüksektir. Çoğu zamanlar işten sonraki yorgunluk rahatsız edici yorgunluk gibi etkiler.

2- İkna etmenin diğer yolu doğrudan soruna geçmeden onun sevdiği siyaset, tarih, spor ve askeri gibi konularla moralini yükseltip daha sonra sorunu açmaktır.

3- İyi taraflarını takdir etmek, onun sevgiye layık biri olduğunu ve diğerlerinden çok farklı olduğunu söyledikten kısa ara sonra probleminizi ifade ederseniz reaksiyon almadan hedefinize ulaşabilirsiniz. Pragnanz yasası da onaylar ki, insan memnun olduğu durumu sürdürmek için herkesi ikna eder. Onun memnun kalmasına siz neden olduğu için yine sizi memnun etmekle ve kaybetmek istemez.

4- Diğer bir yöntem kabul ettirmek istediğiniz konunun daha zor seçeneğini söyledikten sonra ona bu orandan daha hafif olan kendi varyantınızı söyleyin. Zor seçenekten sonra sizin seçeneğiniz ona hafiflik geldiği için elden bırakmak istemez. Buna “zorluk paradoksu” diyorlar.

5- Özellikle kafein içeren gıdalar ve sevdiği yemekleri yedikten sonra sorun açmak % 70 oranında etki verir. Ama yediği zaman değil, yedikten 30 dakika sonra sorununuz güzellikle kabul olunur. Çünkü yemek sırasında beyin yemeğe odaklandığı için ek sorun ciddi tahrişe neden olabilir. Yemek sırasında öfke ve stres hormonlarının yüksek olmasını dikkate alırsak bu zaman problem açmak başarısız adım sayılır. Tecrübeler de bu iki farkı (yemek anı ve yemekten sonra) çok açık kanıtlamıştır.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.