Bakire iken hamile kalınır mı? Uzman görüşü

Son zamanlar sosyal medyada genç hanımların en çok sorduğu bir soru var. Bakirelik bozulmadan hamile kalmak mümkün mü?  Bu soruyu uzmanların görüşlerini paylaşarak cevap vermeye çalışalım

Bakirelik bozulmadan hamile kalınır mı? Uzman görüşü

Bakireliğinin bozulmasından korkan, fakat cinsel ilişkiye giren çiftlerin korktukları şeylerden biri de hamile olup olmadıklarıdır. Doktorlar diyor ki, bakire iken hamile kalmak nadiren olsa da, mümkündür. Fakat nasıl bir biçimde ve nasıl bir dönemde cinsel ilişkiye girmenin hamile kalmaya etkisi var.

Çiftlerin en çok merak ettiği konulardan biri hangi şekilde cinsel ilişkiye girdiğinde hamile kalınır. Sürtünerek veya iç çamaşırları ile cinsel ilişkiye girdiğinde herhangi bir şekilde gebe kalmak söz konusu olamaz.

Hamilelik riski ancak ve ancak vajinanın üzerinde sürtünme ile cinsel ilişkiye girildiği zaman ve vajinaya boşalma olması halinde mümkündür. Çünkü spermler vajinadan içeri girdiği zaman hamilelik sürecinin ilk adımı atılmış olur. Bu yüzden de “bakireyim hamile kalabilir miyim” demek buna değmez.

Vajinanın üzerine boşalma gerçekleşirse, kızlık zarı bozulmayan kızın, hamile kalabilir. Yani kızlık zarı vajinanın yaklaşık 2-3 cm içerisindedir. Bu yapının ortasında da bir boşluk var.

Yani vajinanın iç kısmına doğru boşalma olması halinde, spermler bu kısımdan geçebilir ve gebelik yaratabilir. Kısacası, bakirelik hiçbir şekilde hamile kalmaya engel bir durum değildir.

Uzmanlara göre, hamile kalma olasılığının yüksek olduğu dönem yumurtlama dönemidir. Bu devre yumurtlama dönemi de denir. Bu zaman zarfında cinsel ilişkiye girilmişse ve vajinanın etrafına sperm dökülmüşse, hamile kalma olasılığı oldukça yüksektir. Ancak adet sırasında cinsel ilişkiye girilirse dahi, gebe kalma ihtimali hemen hemen yoktur.

Fakat unutulmamalıdır ki, hamile kalmak için penisin vajinanın içerisine girmesi kesinlikle gerekmez. Sadece spermlerin vajinanın içine girmesi hamile kalmak için yeterlidir. Bununla birlikte, sürtünme yoluyla hamile kalmak düşük bir ihtimaldir. Çünkü vajinanın etrafındaki salgılar spermlerin ölmesine neden olabilir.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git